Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
polskieradio.pl
Marta Kwasnicka 08.08.2012

Robot zrobi dla ciebie burrito, kiedy ty będziesz w pracy

Ten wynalazek został już nazwany "genialnym". Student Marko Manriquez z New York University zaprojektował "Burritob0ta". Bez twojej pomocy zrobi pyszną przekąskę. Można nim sterować z iPhone'a.
Burritob0tBurritob0tMarko Manriquez/Flickr/Burritob0t.com.
Robot zrobi dla ciebie burrito, kiedy ty będziesz w pracy
Ten wynalazek został już nazwany "genialnym". Student Marko Manriquez z New York University zaprojektował "Burritobota". Bez twojej pomocy zrobi pyszną przekąskę. Można nim sterować z Iphone'a.
Robot to praca zaliczeniowa Manriqueza. - Jedyna rzecz, która cieszy mnie bardziej niż wynajdowania wspaniałych rzeczy, to jedzenie burrito - mówi student. Chyba udało mu się połączyć obie te rzeczy.
BurritoBot to drukarka 3D. Drukuje jedzenie z podanych mu składników. - To cyfrowa kuchnia dla głodnych mas - mówi Manriquez.
Proces budowy BurritoBota można oglądać na blogu studenta (http://burritob0t.com/). Jak się dowiadujemy, zamawianie kolejnych części było "koszmarem". Ale maszyna powstała i właśnie jest w fazie testowej.
Manriquez jest niezwykle przedsiębiorczy. Porozumiał się już z władzami Nowego Jorku i w przyszłości jego maszyny mogą się stać codziennością głodnych mieszkańców tego miasta.
To nie koniec projektu. Manriquez chce teraz przeanalizować chemię burrito i jego gospodarcze zaplecze. Wkróŧce dowiemy się, ile CO2 powstaje, kiedy przygotwujemy sobie taką przekąskę, ile osób pracuje, aby powstał pyszny sos i ile robi to nielegalnie lub za zbyt niską stawkę. Prawdodpodbnie już nigdy nie spojrzysz tak samo na ulubione danie.

Robot to praca zaliczeniowa Manriqueza. - Jedyna rzecz, która cieszy mnie bardziej niż wynajdowanie wspaniałych rzeczy, to jedzenie burrito - mówi student. Chyba udało mu się połączyć obie te rzeczy.

Burritob0t to drukarka 3D. Drukuje jedzenie z podanych mu składników. - To cyfrowa kuchnia dla głodnych mas - mówi Manriquez.

Proces budowy Burritob0ta można oglądać na blogu studenta ( http://burritob0t.com/ ). Jak się dowiadujemy, zamawianie kolejnych części było "koszmarem". Ale maszyna powstała i właśnie jest w fazie testowej.

Manriquez jest niezwykle przedsiębiorczy. Porozumiał się już z władzami Nowego Jorku i w przyszłości jego maszyny mogą się stać codziennością głodnych mieszkańców tego miasta.

To nie koniec projektu. Manriquez chce teraz przeanalizować chemię burrito i jego gospodarcze zaplecze. Wkrótce dowiemy się, ile CO2 powstaje, kiedy przygotwujemy sobie taką przekąskę, ile osób pracuje, aby powstał pyszny sos i ile robi to nielegalnie lub za zbyt niską stawkę. Prawdodpodbnie już nigdy nie spojrzysz tak samo na ulubione danie.

(ew/Huffington Post/burritob0t.com)

Burritob0t.net prototype - Kickstarter rough cut from Marko Manriquez on Vimeo.