Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
IAR
Anna Borys 24.09.2014

Oskładkowanie umów zleceń pod lupą komisji polityki społecznej i rodziny

Coraz bliżej obowiązku odprowadzania składek od umów cywilno-prawnych. Projektem zmian w ustawie o ustawie o ubezpieczeniach społecznych zajmie się w południe sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny.
Oskładkowanie umów zleceń pod lupą komisji polityki społecznej i rodzinyGlow Images/East News
Posłuchaj
  • Marek Kowalski z konfederacji Lewiatan (IAR): przewiduje, że posiedzeniu komisji może dojść do dyskusji na temat umów długoterminowych
  • Zdaniem Wioletty Żukowskiej z Pracodawców RP (IAR): to rozwiązanie powinno zapobiec nagłym wzrostom kosztów pracy
Czytaj także

Wiadomo już, że na wprowadzenie nowych przepisów w życie, pracodawcy będą mieli 12 miesięcy. Początkowo, okres ten był 4 razy krótszy. Zdaniem Wioletty Żukowskiej z Pracodawców RP to rozwiązanie powinno zapobiec nagłym wzrostom kosztów pracy, przeniesieniu biznesu do szarej strefy czy redukcji zatrudnienia. Zatrudniający będzie miał bowiem więcej czasu, aby dostosować się do nowych wymogów i inaczej zaplanować swój budżet.

Premier: Przy 6-proc. bezrobociu zlikwidowałbym śmieciówki natychmiast

TVN24/x-news

Diabeł tkwi w szczegółach

Marek Kowalski z konfederacji Lewiatan przewiduje, że na posiedzeniu komisji może dojść do dyskusji na temat umów długoterminowych. Przedsiębiorcy będą chcieli zabezpieczyć korzystne dla siebie warunki obowiązywania umów, które już weszły w życie i będą obowiązywać także po okresie vacatio legis na wprowadzenie nowych uregulowań w ustawie.
Według założeń, oskładkowanie umów zleceń ma obowiązywać od początku 2016 roku.
IAR, abo