Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Jedynka
Jarosław Krawędkowski 27.01.2015

Rynek pracy: Polacy zmieniają pracę głównie dla pieniędzy

54 proc. pracowników, badanych przez firmę Randstad zmienia pracę, gdyż chce poprawić warunki finansowe. Drugim z kolei najczęściej wymienianym powodem jest poszukiwanie pracy stałej.
Nadal największe szanse na zatrudnienie mają pracownicy o najniższych kwalifikacjach do wykonywania najprostszych pracNadal największe szanse na zatrudnienie mają pracownicy o najniższych kwalifikacjach do wykonywania najprostszych pracGlow Images/East News
Posłuchaj
  • Dlaczego Polacy tak często zmieniają pracę i kto ma największe szanse na zatrudnienie, mówi Agnieszka Bulik z firmy Randstad./Elżbieta Mamos /Naczelna Redakcja Gospodarcza PR SA//.
Czytaj także

Jak wyjaśnia Agnieszka Bulik z firmy Randstad, najczęstszym powodem dla którego Polacy zmieniali pracę,  to chęć zmiany warunków zatrudnienia na lepsze.

W 2014 roku 1/4 pracujących Polaków zmieniła pracodawcę i był to najwyższy w Europie wskaźnik rotacji.

Z ostatniego badania firmy Ranstad wynika, że 75 proc.  badanych uważa, że jeśli nawet straci pracę , to znajdzie nowe zatrudnienie najdalej w ciągu 6 miesięcy. Jednocześnie 13 proc. badanych boi się zmieniać pracodawcę.

Jak wyjaśnia ekspertka, nadal największe szanse mają pracownicy o najniższych kwalifikacjach do wykonywania najprostszych prac, a  z drugiej strony kadra specjalistyczna, potrzebna m.in. do projektów informatycznych i specjaliści od spraw finansowych
Elżbieta Mamos, jk