Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
IAR
Anna Wiśniewska 22.06.2015

Jak napisać CV, żeby spodobało się pracodawcy?

Dokumenty aplikacyjne młodych kandydatów nie zawsze spełniają oczekiwania pracodawców.
Posłuchaj
  • Anna Częścik z Grupy Pracuj: w CV najważniejsze jest doświadczenie (IAR)
  • Anna Częścik: nie warto kłamać w CV (IAR)

Z badań przeprowadzonych przez Grupę Pracuj wynika, że dla rekruterów najwazniejsze jest doświadczene. Nie oznacza to jednak, że nie mogąc pokazać zawodowych osiągnięć, nasze CV w tej rubryce musi być puste - podkreśla w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Anna Częścik z Grupy Pracuj.

Najważniejsze doświadczenie zawodowe

Wyjaśnia, że w rubryce doświadczenie zawodowe warto wpisać doświadczenie zdobyte podczas pracy na przykład dla kół naukowych, organizacji studenckich czy w organizacjach pozytku publicznego.

Ważne jest również pokazanie, jak nasze doświadczenie z okresu nauki przekłada się na przydatność w miejscu pracy. Powinniśmy wypunktować takie zajęcia, które pokrywają się z obowiązkami zamieszczonymi w ogłoszeniu o pracę.

Nie warto kłamać w CV

Młodzi kandydaci często ubarwiają swoje CV i podają nieprawdziwe informacje. Nie warto, bo dobry rekruter już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej zweryfikuje te umiejętności. Należy się pochwalić tylko prawdziwymi umiejętnościami - radzi Anna Częścik.

Wiele młodych osób stara się opracować CV w oryginalny i kreatywny sposób. Tymczasem w wielości rozmaitych form graficznych i ozdobników umieszczonych w takiej aplikacji specjaliści HR nie mogą znaleźć podstawowych informacji. Dokument musi być czytelny.

IAR, awi