Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Jedynka
Anna Wiśniewska 04.03.2016

Polskie Forum Ekonomiczne w Londynie: okazja dla studentów do nawiązania kontaktów z firmami w kraju

W sobotę, 5 marca, w Londynie odbędzie się Polskie Forum Ekonomiczne. Konferencja organizowana przez naszych rodaków, studiujących w London School of Economics, stała się największym i najważniejszym wydarzeniem, promującym polską gospodarkę poza granicami kraju.
Posłuchaj
  • O Polskim Forum Ekonomicznym w Londynie mówił w „Porannych rozmaitościach” radiowej Jedynki Michał Heydel, jeden ze współprzewodniczących Polish Business Society (Błażej Prośniewski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Czytaj także

Celem spotkania jest również nawiązanie kontaktów między młodymi Polakami i liderami polskiej gospodarki tak, aby zachęcić tych pierwszych do powrotu do kraju.

Jak podkreśla Michał Heydel, jeden ze współprzewodniczących Polish Business Society, stowarzyszenia polskich studentów, na tej uczelni, program spotkania jest bardzo bogaty.

- W tym roku będą cztery panele. Pierwszy z nich o firmach polskich, które osiągnęły sukces globalny, drugi o problemie innowacji i barierach dla innowacji w Polsce. Trzeci panel o tym, jak założyć własną firmę. Czwarty zaś będzie odnosić się do sytuacji politycznej w Europie – wymienia gość radiowej Jedynki.

Studenci planują powrót do kraju

Konferencja jest otwarta dla wszystkich, ale organizatorzy liczą przede wszystkim na studentów.

- Głównymi słuchaczami konferencji są polscy studenci, studiujący w Wielkiej Brytanii. Forum tworzy platformę pomiędzy polskimi studentami, którzy wyjechali na uczelnie w Wielkiej Brytanii, a szefami firm w Polsce. Co ma umożliwić powrót Polakom do kraju i rozpoczęcie tu kariery. W tym roku przeprowadziliśmy badania, z których wynika, że 93 proc. studentów planuje powrót do Polski. Jest to więc ogromna liczba, jest o co się starać i walczyć – podkreśla Michał Heydel.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Edukacji, Nauki i Kultury (UNESCO), w uczelniach na Wyspach Brytyjskich studiuje   sześć tysięcy dwieście młodych osób z Polski. Zdaniem Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, jest to nawet osiemnaście tysięcy.

 Błażej Prośniewski, awi