Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Polskie Radio
Jarosław Krawędkowski 28.04.2016

Powstał pierwszy film dokumentalny o polskich start-upach

„Anatomia startupu” opowiada historię sukcesu pięciu młodych firm. Motto filmu brzmi: „Nieważne, ile razy upadniesz, ważne, ile razy wstaniesz”.
Posłuchaj
  • O pierwszym filmie dokumentalnym o polskich start-upach mówią: producent filmu Ewa Turczańska oraz Konrad Latkowski z Fundacji Startup Poland./Karolina Mózgowiec, Naczelna Radekcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Czytaj także

W filmie występują: Michał Sadowski (Brand24), Yuri Drabent (Lubię to), Monika Żochowska i Ewa Dudzic (Glov), Artur Racicki (Social WiFi), Jasiek Stasz i Michał Juda (Showroom).

Jak podkreśla producent filmu Ewa Turczańska, jest to tak naprawdę opowieść o realizacji marzeń.

– Jeżeli jest się zdeterminowanym, widzi się swój cel i krok po kroku realizuje się to, co się zamierzyło, to wtedy ta konsekwencja, upór i wiara w swój projekt prowadzą do sukcesu. „Anatomia startupu” pokazuje pięć historii, siedmiu wspaniałych bohaterów, którzy mimo różnych potknięć po drodze, odnieśli spektakularny sukces – mówi Turczańska.

 O środowisku polskich starupowców na pewno można powiedzieć to, że są to ludzie przedsiębiorczy.

– Dużo osób, które przyjeżdża z zagranicy i przygląda się naszej scenie startupowej, bardzo szybko uczy się pewnego słowa – „kombinować” - mówi Konrad Latkowski z Fundacji Startup Poland.

 – Nie jest to to samo, co być innowacyjnym, ale wszyscy podziwiają to, jak potrafimy pewne rzeczy wykombinować, wymyślić coś z niczego, zbudować coś, o czym wszyscy mówią, że się nie uda. Czy mamy być z czego dumni? Z roku na rok jest coraz lepiej. Musimy pamiętać, że ta branża jest dosyć młoda. Start-up, czyli początkujące przedsiębiorstwo, jest definiowany dopiero od 2009 roku. Jeszcze mamy dużo przed sobą, żeby być bardzo przedsiębiorczym narodem z wielkimi sukcesami –mówi Latkowski.

Od jutra film będzie wyświetlany w kinach. Szczegółowy harmonogram pokazów jest dostępny na www.anatomiastartupu.pl. 7 czerwca film pokaże telewizyjna Dwójka. Niewykluczone, że film rozwinie się w serial o startupach.

Karolina Mózgowiec, jk