Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
IAR
Bartłomiej Bitner 31.03.2020

Tarcza antykryzysowa. Prezydent złożył podpis pod pakietem ustaw

Prezydent Andrzej Duda podpisał pakiet ustaw składający się na tarczę antykryzysową. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski podkreślił, że Andrzejowi Dudzie zależało na tym, by rozwiązania wspierające polską gospodarkę, przedsiębiorców i pracowników, zostały przyjęte jak najszybciej.
Posłuchaj
  • Błażej Spychalski: dobrze się stało, że pakiet ustaw składających się na "tarczę antykryzysową" został przyjęty (IAR)
Czytaj także
  • Prezydent podpisał pakiet ustaw składający się na tarczę antykryzysową
  • - Wsparcie wszystkim potrzebującym jest ogromnie potrzebne i dobrze się stało, że pakiet ustaw został tak szybko przyjęty przez obie izby parlamentu - powiedział Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta
  • Pakiet przewiduje wsparcie państwa w sytuacji pandemii w wysokości ponad 212 mld zł

O podpisaniu pakietu ustaw przez prezydenta Błażej Spychalski poinformował najpierw w mediach społecznościowych.

sejm 1200 twitter.jpg
Sejm o "tarczy antykryzysowej". Odrzucono poprawki Senatu ws. zmian w Kodeksie wyborczym i ustawie o RDS

"Zgodnie z obietnicą Prezydent RP Andrzej Duda niezwłocznie po zakończeniu prac parlamentarnych podpisał ustawy tworzące Tarczę Antykryzysową. Wsparcie polskiej gospodarki, przedsiębiorstw, rolnictwa, pracowników jest najważniejsze w tym trudnym czasie" - napisał na Twitterze Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta.

- Pan prezydent wielokrotnie publicznie mówił o tym, że chciałby jak najszybciej podpisać ustawy tworzące "tarczę antykryzysową". Stąd też rozmawiał m.in. z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, by izba wyższa prace nad ustawami rozpoczęła bezzwłocznie. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w tworzenie tego pakietu ustaw. To wsparcie wszystkim potrzebującym jest ogromnie potrzebne i naprawdę dobrze się stało, że pakiet ustaw został tak sprawnie przyjęty przez obie izby parlamentu - zaznaczył Błażej Spychalski.

piotr muller 1200 free.jpg
"Rząd zwiększy wydatki na inwestycje publiczne". Piotr Müller o "tarczy antykryzysowej"

Pięć filarów "tarczy"

Projekt "tarczy antykryzysowej" rząd konsultował ze stroną społeczną i przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych. Pakiet przewiduje wsparcie państwa w sytuacji pandemii w wysokości ponad 212 mld zł.

"Tarcza antykryzysowa" to pięć filarów: wsparcie służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych, a także - co dla rządu jest priorytetem - utrzymanie miejsc pracy.

bb