Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
PAP
Adam Kaliński 16.04.2020

Minister Finansów: wdrożona dotąd tarcza antykryzysowa to nie jest ostatnie słowo rządu

Szef resortu finansów Tadeusz Kościński powiedział, że rozmowy z przedstawicielami biznesu będą pomocne w wypracowaniu kolejnych rozwiązań wspierających przedsiębiorców w obecnym trudnym czasie.
Podczas spotkania w formie wideokonferencji przedstawicieli resortu finansów i Krajowej Administracji Skarbowej z cyklu "Dialog z Biznesem", rozmawiano z przedsiębiorcami o rozwiązaniach dla biznesu w tarczy antykryzysowej.
- Jesteśmy otwarci na dialog z naszymi klientami. W lutym rozpoczęliśmy spotkania z cyklu #DialogzBiznesem na GPW. Sytuacja się zmieniła, a dialog z przedsiębiorcami stał się jeszcze ważniejszy niż wcześniej - powiedział minister Kościński podczas rozmowy z przedsiębiorcami.
kalkulator firma 1200.jpg
Minister finansów: pracujemy nad kolejną wersją tarczy antykryzysowej
Jak dodał, "wdrożona dotąd tarcza antykryzysowa to nie jest ostatnie słowo rządu". - Rozmawiamy dziś z państwem, by wypracować kolejne rozwiązania wspierające biznes w tym trudnym czasie - powiedział Kościński.
>>> CZYTAJ WIĘCEJ - TARCZA ANTYKRYZYSOWA - SZCZEGÓŁY

Szefowa KAS powiedziała, że "w ramach tarczy antykryzysowej Sejm pracuje nad zwiększeniem progu pomocy publicznej".
 - Uruchomiliśmy możliwość ubiegania się o ulgi w spłacie podatków, odroczenie terminu zapłaty, rozłożenia na raty, brak jest opłaty prolongacyjnej - powiedziała Rzeczkowska podczas wideokonferencji.

Jak dodała, "priorytetem dla KAS jest wsparcie przedsiębiorców w płynności finansowej". 
Obowiązująca od 1 kwietnia tarcza antykryzysowa, która ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii, przewiduje m.in. zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące; świadczenie postojowe dla zleceniobiorców (umowa zlecenia, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych o przychodzie poniżej 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia; dofinansowanie wynagrodzeń pracowników – do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy – dla firm w kłopotach.
PAP, PR24, akg