Aneta Hołówek 20.01.2014

Australian Open: debel Fyrstenberg-Matkowski odpadł w 1/8 finału

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zakończyli udział w zmaganiach deblowych wielkoszlemowego Australian Open na trzeciej rundzie (1/8 finału). Polscy tenisiści przegrali z kanadyjsko-serbskim duetem Daniel Nestor, Nenad Zimonjic 4:6, 7:6 (7-5), 3:6.
Mariusz Fyrstenberg (z prawej) i Marcin MatkowskiMariusz Fyrstenberg (z prawej) i Marcin Matkowskimatkowskifyrstenberg.com

Rozstawieni z numerem dziewiątym Fyrstenberg i Matkowski stoczyli z Nestorem i Zimonjicem (8.) trwający 139 minut pojedynek. W drugim secie Polacy obronili trzy piłki meczowe, ale w kolejnym rywale nie pozwolili już odebrać sobie zwycięstwa.
Kanadyjsko-serbski debel w pierwszej połowie stycznia wyeliminował biało-czerwonych w ćwierćfinale turnieju ATP w Sydney. Kilka dni wcześniej zaś Fyrstenberg i Nestor świętowali razem triumf w zawodach w Brisbane.
Grający z "dziewiątką" Polacy wcześniej w Melbourne pokonali Fina Jarkko Nieminena i Rosjanina Dmitrija Tursunowa 5:7, 7:5, 7:6 (7-4), a na otwarcie wygrali z Tomaszem Bednarkiem i Chorwatem Ivo Karlovicem 7:5, 7:5.
Najlepszym wynikiem w Australian Open Fyrstenberga i Matkowskiego jest półfinał z 2006 roku. Do czołowej ósemki dotarli zaś razem trzykrotnie (2009, 2011 i 2012).
W ćwierćfinale gry podwójnej mężczyzn tegorocznej edycji turnieju w Melbourne jedynym przedstawicielem polskiej ekipy będzie Łukasz Kubot, który tworzy duet ze Szwedem Robertem Lindstedtem. >>> Australian Open: Kubot w ćwierćfinale debla