Aneta Hołówek 08.02.2014

Fed Cup: Szwecja - Polska. Porażka Piter na otwarcie

Katarzyna Piter przegrała w szwedzkim Boras z Johanną Larsson 1:6, 2:6 w meczu otwarcia pierwszej rundy Grupy Światowej II Fed Cup (Pucharu Federacji). Drużyna gospodarzy prowadzi 1:0.
Katarzyna PiterKatarzyna Piter facebook.com/pages/Katarzyna-Piter-Official/451907681509258

Zajmująca 110. miejsce w rankingu WTA Tour Piter nie miała łatwego zadania. Sklasyfikowana na 85. pozycji światowej listy Larsson jest najwyżej notowaną zawodniczką spośród reprezentantek "Trzech Koron".
Niespełna 23-letnia Polka w pierwszym secie nie miała nic do powiedzenia w rozgrywanym na twardej nawierzchni pojedynku ze starszą o trzy lata Szwedką. Początek drugiego zapowiadał bardziej wyrównaną walkę, ale trwała ona zaledwie do stanu 2:2. Cztery kolejne gemy padły łupem Larsson, która zakończyła mecz zwycięstwem po 65 minutach. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.
W drugim z zaplanowanych na sobotę pojedynków liderka biało-czerwonych Agnieszka Radwańska zmierzy się z drugą rakietą Szwecji Sofią Arvidsson.
W niedzielę rozegrane mają zostać dwa kolejne mecze singlowe i kończący zmagania w hali w Boras debel.
Zwyciężczynie całego starcia w decydującym o awansie do elity meczu spotkają się z jednym z zespołów, które będą bronić się przed spadkiem z Grupy Światowej.

Źródło: Press Focus/x-news