Marcin Nowak 14.02.2014

Ekstraklasa: Podbeskidzie - Widzew Łódź. Ważne punkty w walce o utrzymanie

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało na własnym boisku Widzewa Łódź 1:0 (0:0) w spotkaniu 22. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew ŁódźPodbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź PAP/Andrzej Grygiel

W pierwszej połowie meczu dwóch najsłabszych zespołów ekstraklasy lepiej zaprezentował się Widzew Łódź. Goście byli aktywniejsi. Drogi do bramki Richarda Zajaca szukali Marcin Kikut i Mateusz Cetnarski. Pierwszą poważną sytuację do zdobycia gola mieli jednak gospodarze. W 17. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Macieja Iwańskiego, bramkarz gości odbił piłkę pod nogi Charlesa Nwaogu, który uderzył, ale Patryk Wolański nie dał się zaskoczyć.
Widzew zmarnował dwie dobre okazje w pierwszej połowie. W 32. min. Marcin Kaczmarek podał do niepilnowanego Kikuta, którego strzał w okienko bramki "Górali" wyłapał świetnie ustawiony Richard Zajac. 8 min. później, po błędzie Dariusza Pietrasiaka, w polu karnym piłkę przejął Cetnarski, wystawił na 16 metr niepilnowanemu Markowi Wasilukowi, ale ten fatalnie spudłował.
W drugiej połowie goście przeważali do 70 minuty, ale nie wypracowali klarownych sytuacji. Podbeskidzie kontrowało. W 71. min. okazję zmarnował znajdujący się w polu karnym Widzewa Dariusz Pietrasiak, któremu podawał Dariusz Kołodziej. Uderzył nieczysto, piłka skozłowała i minimalnie minęła bramkę.
Od 73. min. Podbeskidzie grało w przewadze - Yani Urdinov po brutalnym faulu na Marku Sokołowskim obejrzał czerwony kartonik. Gospodarze odważniej zaatakowali. Po rzucie rożnym w 81. min. Wasiluk sfaulował w polu karnym Tomasza Górkiewicza. Pewnym wykonawcą rzutu karnego i zdobywcą jedynej bramki w meczu został Dariusz Kołodziej.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź 1:0 (0:0)