Paweł Słójkowski 02.03.2014

Ekstraklasa: Cracovia - Śląsk Wrocław. Nowy kapitan dał Śląskowi wygraną

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 24. kolejki Ekstraklasy Cracovia podejmowała drużynę Śląska Wrocław. Oba zespoły szukały pierwszego zwycięstwa w tym roku, ale lepsi okazali się goście.
Rafał Grodzicki w pojedynku z Saidim NtibazonkiząRafał Grodzicki w pojedynku z Saidim NtibazonkiząPAP/Jacek Bednarczyk
  • Trener Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski po meczu z Cracovią (Naczelna Redakcja Sportowa PR/IAR)
  • Trener Cracovii Wojciech Stawowy po meczu ze Śląskiem Wrocław (Naczelna Redakcja Sportowa PR/IAR)

Piłkarze Cracovii przegrali trzeci mecz z rzędu i nie zdobyli wiosną ani jednego punktu. Śląsk zainkasował trzy, grając pod wodzą nowego trenera Tadeusza Pawłowskiego. W poniedziałek zastąpił on na tym stanowisku Stanislava Levego.

Krakowianie w pierwszej połowie wypracowali sobie dwie świetne okazje do zdobycia gola.

W 21. minucie Sebastian Steblecki mając przed sobą tylko Mariana Kelemena uderzył za lekko i w dodatku wprost w niego. Z kolei w 28. min. "Pasy" przeprowadziły efektowną kontrę. Steblecki podał do Saidiego Ntibazonkizy, który będąc w okolicach pola karnego posłał piłkę do Roka Strausa. Ten uderzył groźnie, ale Kelemen był na posterunku.

Zawodnicy schodzili do szatni przy wyniku 0:1. W 45. min. Sylwester Patejuk znalazł się z piłką przy linii końcowej boiska i zagrał do Marco Paixao. Ten z bliska pokonał Krzysztofa Pilarza. Nie bez winy przy tej bramce był Adam Marciniak, który mógł uniemożliwić ostatnie podanie.

Po przerwie Cracovia dalej miała przewagę, ale nie potrafiła jej udokumentować bramką. W 57. min. piękne uderzył z rzutu wolnego Tom Hateley, ale krakowski golkiper zdołał sparować ten strzał. Dwie minuty później mogło być 1:1, ale Ntibazonkiza uderzył piłką w poprzeczkę.

Cracovia Kraków - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Marco Paixao (45).

Żółte kartki - Cracovia Kraków: Sebastian Steblecki, Mateusz Żytko, Krzysztof Danielewicz, Adam Marciniak, Krzysztof Nykiel, Deniss Rakels. Śląsk Wrocław: Robert Pich.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Widzów: 7 652.

Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz - Krzysztof Nykiel, Mateusz Żytko, Tomasz Mikulic, Adam Marciniak - Vladimir Boljevic, Sławomir Szeliga (58. Krzysztof Danielewicz), Rok Straus - Sebastian Steblecki (60. Bartłomiej Dudzic), Przemysław Kita (46. Deniss Rakels), Saidi Ntibazonkiza.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Krzysztof Ostrowski, Rafał Grodzicki, Adam Kokoszka, Dudu Paraiba - Sylwester Patejuk (68. Paweł Zieliński), Tom Hateley, Dalibor Stevanovic (90. Tadeusz Socha), Mateusz Machaj (74. Lukas Droppa), Robert Pich - Marco Paixao.