Marcin Nowak 07.03.2014

Ekstraklasa: Korona Kielce - Lechia Gdańsk. Piękny gol dał trzy punkty gospodarzom

Korona Kielce pokonała Lechię Gdańsk 1:0 (0:0) w meczu 25. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Jedynego gola zdobył Vlastimir Jovanović.
Korona Kielce - Lechia GdańskKorona Kielce - Lechia GdańskPAP/Michał Walczak
  • Mateusz Bąk (Lechia Gdańsk) po meczu z Koroną Kielce (IAR)
  • Michał Janota (Korona Kielce) po meczu z Lechią Gdańsk (IAR)

- Chcemy pokazać od pierwszej minuty, że zależy nam na wygranej - mówił przed meczem z Lechią Gdańsk trener Korony Kielce Jose Rojo Martin "Pacheta". Zapowiedź nie potwierdziła się jednak na boisku, a rzeczywistość była zupełnie odwrotna. Słabo bowiem wyglądała cała pierwsza połowa w wydaniu gospodarzy. Dużo więcej okazji do zdobycia bramki przed zmianą stron miała Lechia, która dyktowała warunki gry.
Już w 13. minucie bliski zdobycia prowadzenia dla gości był Piotr Wiśniewski. Wykonywał rzut wolny i jedynie centymetry dzieliły gdańszczan od szczęścia. Piłka uderzyła w poprzeczkę. Gdyby poszybowała niżej, Małkowski nie miałby szans na obronę tego strzału. Obu drużynom brakowało pomysłu na wykończenie akcji, a w grze było sporo niedokładności.
Po przerwie nieco ciekawiej wyglądała gra żółto-czerwonych, którzy częściej przebywali na połowie rywala. W 55. min. piękną bramkę zdobył Vlastimir Jovanović. 29-letni Bośniak przyjął piłkę po rzucie rożnym i strzelił mocno sprzed pola karnego. W tej sytuacji Mateusz Bąk niewiele mógł zrobić.
Ten gol dodał skrzydeł zawodnikom Korony, którzy zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce. Lechia zagrażała gospodarzom przede wszystkim w stałych fragmentach gry, jednak albo brakowało jej dokładności, albo sposobu na niezawodnego w tym meczu Zbigniewa Małkowskiego. W ostatnich minutach dwie okazje na podwyższenie wyniku miał Michał Janota. Obu jednak nie wykorzystał.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0).