Marcin Nowak 29.03.2014

WTA Miami: Serena Williams zdobyła swój 59. tytuł w karierze

Amerykańska tenisistka Serena Williams wygrała 59. turniej w karierze. W sobotę w finale imprezy w Miami (pula nagród 5,43 mln dolarów) pokonała Chinkę Na Li 7:5, 6:1.

Korty na wysepce Key Biscayne to szczególne miejsce dla 32-letniej Williams. Na nich 15 lat temu święciła pierwszy turniejowy triumf. Później wygrała te zawody jeszcze pięciokrotnie, a siódme zwycięstwo odniosła w sobotę.
Finał z udziałem dwóch najwyżej rozstawionych tenisistek nie rozpoczął się jednak po jej myśli, gdyż Li w pierwszym secie prowadziła nawet 5:2. Kolejne pięć gemów padło jednak łupem Amerykanki. Drugi set był już jednostronnym widowiskiem. Od stanu 1:1 liderka światowego rankingu nie oddała już rywalce gema.
Był to 12. pojedynek obu zawodniczek. Triumfatorka tegorocznego Australian Open doznała 11. porażki, w tym 10. z rzędu. Williams odebrała czek na 787 tys. dolarów, a pokonana w finale na nieco mniej niż połowę tej sumy.
Agnieszka Radwańska odpadła w ćwierćfinale po porażce ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą.