Martin Ruszkiewicz 10.05.2014

WTA Madryt: finał nie dla Radwańskiej. Szarapowa znów poza zasięgiem

W półfinale turnieju WTA w Madrycie Agnieszka Radwańska przegrała z Marią Szarapową. Jeszcze nigdy w historii spotkań z rosyjską tenisistką nie pokonała jej na nawierzchni ziemnej.
Agnieszka Radwańska musi wygrać z Caroline Garcią, żeby zrobić następny krok do wygrania turnieju w MadrycieAgnieszka Radwańska musi wygrać z Caroline Garcią, żeby zrobić następny krok do wygrania turnieju w MadryciePAP/EPA/ZIPI

Sobotni mecz był okazją do rewanżu dla Radwańskiej, gdyż w ubiegłym tygodniu Polka przegrała z Szarapową w ćwierćfinale turnieju tenisowego w Stuttgarcie 4:6, 3:6. To spotkanie było też okazją do poprawienia niekorzystnego bilansu spotkań z Rosjanką.

Z 11 meczów Radwańska wygrała tylko 2 - po raz ostatni w Miami w 2012 roku. Na nawierzchni ziemnej Polce nie udało się jeszcze nigdy pokonać Rosjanki.

Nie udało się także tym razem. Od pierwszej piłki Szarapowa pokazywała wszystkie atuty, które są tak niewygodne dla Agnieszki Radwańskiej. Pierwszy set nie przyniósł żadnej niespodzianki, Rosjanka pewnie wygrała aż 6:1.

W drugim secie zanosiło się na ciąg dalszy dominacji, jednak Radwańska przebudziła się przy stanie 0:3, wygrywając 4 gemy z rzędu. To jednak tylko rozjuszyło Szarapową, która wygrała trzy następne gemy i zwyciężyła w całym pojedynku, będąc tenisistką zdecydowanie lepszą.

Agnieszka Radwańska - Maria Szarapowa 1:6, 4:6

Źródło: Press Focus/x-news