Aneta Hołówek 25.05.2014

Roland Garros: Przysiężny odpadł po maratonie z Nieminenem

Michał Przysiężny przegrał z Finem Jarkko Nieminenem 7:6 (9-7), 4:6, 7:6 (7-3), 3:6, 4:6 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu (pula nagród 23,968 mln euro). Mecz trwał prawie cztery godziny.
Michał PrzysiężnyMichał Przysiężny Wikipedia/Robbie Mendelson

Przysiężny kilkakrotnie wychodził w tym spotkaniu z dużych opresji. W tie-breaku pierwszego seta przegrywał już 1-5, a w trzeciej partii 3:5. Obie odsłony rozstrzygnął jednak na swoją korzyść. Później obronił dwie piłki meczowe, ale ostatecznie musiał uznać wyższość Nieminena.
Zajmujący 102. miejsce w rankingu ATP Polak wciąż nie jest w stanie przerwać czarnej serii, która trwa od końca stycznia. Wówczas - w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open - 30-letni głogowianin wygrał jedyny mecz w tym sezonie. Później zanotował 12 porażek, a dodatkowo zmagał się z kłopotami zdrowotnymi (uraz ręki, a potem skręcona kostka).
W niedzielę przegrał 13. spotkanie z rzędu, choć walczył przez trzy godziny i 51 minut.
Z 60. na światowej liście leworęcznym Finem zmierzył się po raz piąty. Pokonał go tylko raz - w październikowym turnieju halowym serii Masters 1000... w Paryżu.
Przysiężny tylko raz zdołał przejść pierwszą rundę French Open. Udało mu się to w ubiegłym roku.
Rywalem Nieminena w drugiej rundzie może być Jerzy Janowicz, o ile łodzianin w niedzielę wygra z Victorem Estrellą Burgosem z Dominikany.
W grze pojedynczej mężczyzn w tegorocznym French Open zaprezentuje się jeszcze Łukasz Kubot.
Pierwszego dnia wielkoszlemowej rywalizacji w Paryżu do drugiej rundy awansowała rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska. W singlu kobiet wystąpią też jej młodsza siostra Urszula oraz Katarzyna Piter, która ma wyjść na kort jeszcze w niedzielę.