Martin Ruszkiewicz 02.06.2014

Roland Garros: kolejny długi mecz Murraya

Rozstawiony z numerem siódmym Brytyjczyk Andy Murray pokonał Hiszpana Fernando Verdasco (24.) 6:4, 7:5, 7:6 (7-3) w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Spotkanie trwało dwie godziny i 54 minuty.
Andy MurrayAndy Murray PAP/EPA/CHRISTOPHE KARABA

Zarówno Murray, jak i Verdasco grali w poniedziałek w stolicy Francji trzeci dzień z rzędu. Wszystko dlatego, że ich zacięte mecze trzeciej rundy, które rozpoczynały się w sobotę późnym popołudniem, były przerywane i wznawiane dzień później. 27-letni Szkot wygrał z Niemcem Philippem Kohlschreiberem (28.) 3:6, 6:3, 6:3, 4:6, 12:10, co zajęło mu łącznie cztery godziny i siedem minut.

Murray, który opuścił poprzednią edycję French Open z powodu kontuzji pleców, zmierzy się z rozstawionym z numerem 23. Gaelem Monfilsem. To ostatnia nadzieja gospodarzy na sukces w singlu, bowiem jest jedynym przedstawicielem francuskiej ekipy w ćwierćfinale gry pojedynczej.

Najlepszym wynikiem 27-letniego Brytyjczyka w tej imprezie (pula nagród w tym roku wynosi 23,968 mln euro) jest półfinał sprzed trzech lat. W kolejnej edycji odpadł rundę wcześniej.

Wyniki poniedziałkowych meczów 1/8 finału singla mężczyzn w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Roland Garros:

Andy Murray (W. Brytania, 7) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 24) 6:4, 7:5, 7:6 (7-3)

Gael Monfils (Francja, 23) - Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:0, 6:2, 7:5

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Dusan Lajovic (Serbia) 6:1, 6:2, 6:1

David Ferrer (Hiszpania, 5) - Kevin Anderson (RPA, 19) 6:3, 6:3, 6:7 (5-7), 6:1