Paweł Słójkowski 04.06.2014

Roland Garros: Petković i Halep zagrają w półfinale

Niemka Andrea Petković pokonała Włoszkę Sarę Errani 6:2, 6:2 w ćwierćfinale turnieju tenisowego na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Niemka pierwszy raz zaszła tak daleko w turnieju wielkoszlemowym. W półfinale zagra z Simoną Halep.
Andrea Petković po zwycięstwie z Sarą Errani w ćwierćfinale Roland GarrosAndrea Petković po zwycięstwie z Sarą Errani w ćwierćfinale Roland GarrosPAP/EPA/CAROLINE BLUMBERG

Pokonanie wyżej notowanej Errani zajęło Petković zaledwie godzinę i trzy minuty. Spotkanie rozpoczęło się z trzygodzinnym opóźnieniem spowodowanym deszczem. Podczas pierwszego seta, który rozpoczął się od prowadzenia Włoszki 2:0, wciąż jeszcze padało i wiał wiatr.
26-letnia Niemka wcześniej tylko raz - trzy lata temu - dotarła do ćwierćfinału French Open. Ten etap zmagań w zawodach wielkoszlemowych był dotychczas dla niej granicą nie do przejścia.
Errani to ubiegłoroczna półfinalistka turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa. W decydującym spotkaniu wystąpiła zaś dwa lata temu.
Kolejną rywalką Petković będzie Simoną Halep.

Rozstawiona z numerem czwartym Rumunka pokonała Rosjankę Swietłanę Kuzniecową (27.) 6:2, 6:2 i jako ostatnia awansowała do półfinału turnieju tenisowego na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu.
W stolicy Francji jej najlepszym rezultatem była dotychczas druga runda z 2011 roku. W dwóch ostatnich edycjach przegrała mecz otwarcia.
Kuzniecowa, która w środę - podobnie jak w swoim poprzednim meczu - skorzystała z przerwy medycznej, w ćwierćfinale French Open wystąpiła siódmy raz. W 2009 roku triumfowała, rok wcześniej zakończyła występ w półfinale, a w 2006 roku przegrała w decydującym spotkaniu.
22-letnia Rumunka jest obecnie najwyżej rozstawioną zawodniczką w paryskim turnieju, po tym jak wcześniej odpadły Amerykanka Serena Williams, Chinka Na Li i Agnieszka Radwańska. Jako główna faworytka wskazywana jest jednak Rosjanka Maria Szarapowa (7.)