Marcin Nowak 21.07.2014

WTA Baku: Katarzyna Piter sprawiła miłą niespodziankę

Katarzyna Piter pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą 6:7 (4-7), 6:3, 6:4 w pierwszej rundzie turnieju WTA Tour w Baku. Spotkanie trwało dwie godziny i 18 minut.
Katarzyna PiterKatarzyna Piter facebook.com/pages/Katarzyna-Piter-Official/451907681509258

W pierwszym secie 120. w rankingu WTA Piter przegrywała 3:5. Co prawda doprowadziła do tie-breaka, ale w nim już nie była w stanie zagrozić 94. na światowej liście Pliskovej. W kolejnej partii bez problemu pokonała Czeszkę, a w decydującej odsłonie o jej triumfie zdecydowała końcówka. 23-letnia poznanianka wykorzystała trzecią piłkę meczową.
W poniedziałek po raz pierwszy zmierzyła się z młodszą o rok Pliskovą.
Jej kolejną rywalką będzie Serbka Bojana Jovanovski (40. WTA). Polka nigdy wcześniej z nią nie grała.
Dwie godziny wcześniej do drugiej rundy, po kreczu rywalki, awansowała Urszula Radwańska.
Piter zgłosiła się również do debla, w parze z Rumunką Alexandrą Cadantu. Na otwarcie czeka je spotkanie z rozstawionymi z numerem trzecim Rumunką Raluką Olaru i Shahar Peer z Izraela.
W grze podwójnej wystąpi również Klaudia Jans-Ignacik.