Paweł Słójkowski 21.08.2014

US Open: Przysiężny wyszarpał awans do następnej rundy eliminacji

Michał Przysiężny awansował do drugiej rundy eliminacji wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku. Polski tenisista po niezwykle zaciętym pojedynku wygrał z Włochem Stefano Travaglią 7:6 (7-5), 6:7 (5-7), 7:6 (8-6).
Michał PrzysiężnyMichał Przysiężny Wikipedia/Robbie Mendelson

Tak wyrównane spotkania nie zdarzają się często. Wszystkie sety kończyły się po tie-breakach, zresztą również zaciętych. Druga partia trwała aż 58 minut, a trzecia niewiele krócej - 50. Przysiężny popisał się w sumie 11 asami serwisowymi, jego rywal sześcioma.
Kilka godzin wcześniej awans do 2. rundy eliminacji wywalczyła Urszula Radwańska, po zwycięstwie nad Chorwatką Aną Konjuh 6:1, 4:6, 6:4. Z dalszych gier odpadła natomiast grająca w tym samym czasie Magda Linette.
W następnej fazie kwalifikacji młodsza z sióstr Radwańskich spotka się z Holenderką Richel Hogenkamp, która pokonała właśnie Linette 6:2, 6:7 (4-7), 6:3.
Już we wtorek do drugiej rundy eliminacji awansowała Paula Kania. Jej rywalka - Amerykanka Allie Kiick - skreczowała przy stanie 3:0 dla Polki w pierwszym secie.
W kwalifikacjach nie wystąpił natomiast Łukasz Kubot, który nie zdążył wyleczyć kontuzji.
W turnieju głównym (początek 25 sierpnia) udział mają zapewniony Agnieszka Radwańska, Katarzyna Piter i Jerzy Janowicz. Krakowianka została rozstawiona z numerem czwartym.
Nowojorska impreza, która zakończy się 8 września, ma w tym roku rekordową pulę nagród - 38,3 mln dolarów.