Paweł Słójkowski 06.09.2014

Formuła 1: Hamilton zdeklasował konkurencję na treningu przed GP Włoch

Brytyjczyk Lewis Hamilton zdecydowanie wygrał ostatni trening przed kwalifikacjami do Grand Prix Włoch Formuły 1 na torze Monza. Drugi z kierowców Mercedesa Niemiec Nico Rosberg miał kłopoty techniczny z bolidem i nie został sklasyfikowany.
Lewis Hamilton jest faworytem nadchodzącego wyścigu o GP WłochLewis Hamilton jest faworytem nadchodzącego wyścigu o GP WłochPAP/EPA/VALDRIN XHEMAJ

Hamilton, który był najlepszy również na piątkowej pierwszej sesji, wyprzedził o ponad 0,4 s Hiszpana Fernando Alonso (Ferrari) i o prawie 0,6 Fina Valtteriego Bottasa (Williams-Mercedes).
Broniący tytułu Niemiec Sebastian Vettel (RedBull-Renault) uplasował się na szóstej pozycji.
Ósmą lokatę zajął natomiast Rosjanin Daniił Kwiat (Toro Rosso-Renault), który - jak poinformowała FIA - zostanie ukarany przesunięciem o 10 miejsc na starcie Grand Prix za nadprogramową, już szóstą w sezonie, wymianę silnika.
Problemy ze skrzynią biegów sprawiły, że czasu okrążenia nie zmierzono prowadzącemu w klasyfikacji MŚ Rosbergowi (wygrał drugi piątkowy trening).
Niemiec ma 220 punktów i o 29 wyprzedza Hamiltona. Prowadzącą dwójkę goni Australijczyk Daniel Ricciardo (Red Bull-Renault) - 156.
O godz. 14 rozpoczną się kwalifikacje. Wyścig zaplanowano na niedzielę o tej samej porze.