Aneta Hołówek 07.10.2014

ATP Szanghaj: Janowicz wygrał dramatyczny bój w 1. rundzie

Jerzy Janowicz pokonał Francuza Edouarda Roger-Vasselina 3:6, 7:5, 7:6 (8-6) i awansował do drugiej rundy turnieju tenisowego ATP Tour na twardych kortach w Szanghaju (pula nagród 4,2 mln dolarów).
Jerzy Janowicz zagra w duecie z Agnieszką RadwańskąJerzy Janowicz zagra w duecie z Agnieszką RadwańskąPAP/EPA

Roger-Vasselin - Janowicz 6:3, 5:7, 6:7

Jerzy Janowicz to obecnie 37. rakieta świata, jego rywal zajmuje 58. miejsce w rankingu ATP.

Długa i zacięta rywalizacja tych tenisistów to już niemal tradycja. We wtorek spędzili na korcie 138 minut i nawet w tie-breaku trzeciej partii szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę.
Decydujący dla losów pierwszej partii był szósty gem, po którym Roger-Vasselin odskoczył na 4:2. W drugiej Polak prowadził 3:1, 5:3, a zwyciężył dopiero 7:5. W decydującym secie doszło do tie-breaka. W z 14 punktów aż osiem padło łupem zawodnika odbierającego serwis. Janowicz wykorzystał trzeciego meczbola. Francuz doznał siódmej porażki w ośmiu ostatnich meczach.
Kolejnym przeciwnikiem Janowicza będzie 11. w światowym rankingu Murray, który nie bez kłopotów pokonał Rosjanina Tejmuraza Gabaszwilego 6:1, 7:5, choć w drugiej partii przegrywał już 3:5.
Przed tygodniem Polak i Szkot spotkali się w 1. rundzie imprezy w Pekinie. Mistrz olimpijski z Londynu wygrał w trzech setach. Wcześniej był górą również w półfinale ubiegłorocznego Wimbledonu oraz pięć lat temu w Pucharze Davisa. Jedyny sukces w ich pojedynkach Janowicz zanotował w paryskiej hali Bercy w 2012 roku.