Paweł Słójkowski 08.10.2014

ATP Szanghaj: zemsty nie było. Janowicz przegrał z Murrayem [RELACJA]

W drugiej rundzie tenisowego turnieju w Szanghaju Jerzy Janowicz przegrał ze Szkotem Andym Murrayem 5:7, 2:6. Polak pożegnał się z imprezą.
Jerzy JanowiczJerzy Janowicz jerzy-janowicz.com
Relacja na żywo:

11.38 - Koniec emocji w Szanghaju. Jerzy Janowicz przegrywa spotkanie i odpada z turnieju w Szanghaju. Murray zagra w kolejnej rundzie z Davidem Ferrerem. Szkot był w tym spotkaniu lepszy, co w pełni widać w statystykach. Godzina i 28 minut - tyle trwał mecz.

11.37 - Janowicz broni pierwszą piłkę meczową i doprowadza do stanu 40:40 decydującym gemie. Polak odwleka wyrok, ale widać, że kontuzja mocno go ogranicza.

11.33 - Chyba nic z tego nie będzie. Murray ekspresowo zakończył tego gema i prowadzi 5:2.

Chwilę wcześniej Janowicz musiał skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, wygląda na to, że ma problemy z kontuzjowaną stopą.

11.30 - Ważny moment meczu. Jeśli Janowicz chce odwrócić losy tej rywalizacji, to jest do tego optymalny moment. 4:2 dla Szkota w drugim secie.

11.25 - 4:1 dla Murraya, Szkot ma coraz większą przewagę nad Polakiem.

11.20 - Jest przełamanie dla Murraya.

11.10 - Póki co nie wygląda to źle, jednak trudno mieć wątpliwości co do tego, kto jest lepszy w tym pojedynku:

11.05 - Chcieliśmy pocieszać, że w wygranym przez Janowicza pojedynku z Murrayem w Barcelonie także zaczęło się od 7:5 dla Szkota. Trudno jednak być dobrej myśli, skoro Polak zmarnował dwie świetne szanse na przełamanie na samym początku drugiego seta.1:0 dla Murraya.

10.55 - Niestety, Janowicz przegrał ostatniego gema tego pierwszego seta 7:5.Andy Murray wychodzi na prowadzenie w tym meczu po zaciętej walce.

10.50 - 6:5 dla Murraya. Czeka nas tie-break?

10.45 - 5:5.Bardzo dobry gem Janowicza.

W pierwszym secie Murray miał niesamowitą serie 19 punktów z rzędu przy własnym serwisie.

10.40 - 5:4 dla Murraya, Szkot znowu nie dał szans Janowiczowi przy swoim serwisie, dołożył do tego asa serwisowego.

10.38 - 4:4, Janowicz wygrał gema na przewagi, Murray był bliski przełamania.

10.30 - Obraz spotkania bez zmian.

10.25 - Murray imponuje:

10.22 - 3:2 dla Szkota, panowie pewnie wygrywają swoje serwisy, choć trzeba przyznać, że jak na razie Murrayowi idzie to błyskawicznie, a Janowicz nie potrafi w żaden sposób mu się przeciwstawić.

10.16 - 1:1, Janowicz kończy drugiego gema asem serwisowym. Zwycięzca tego spotkania zagra w kolejnego rundzie z Davidem Ferrerem.

10.13 - Pierwszy gem tego spotkania dla Murraya, drugiego dobrze rozpoczyna Polak.

10.10 - Zaczynamy mecz, serwuje Murray, a pierwsze punkty w pierwszym gemie dla Jerzego Janowicza.

10.05 - Brytyjskie media chcą zobaczyć powtórkę z Pekinu. My natomiast wolelibyśmy jej uniknąć...Przypomnijmy, że w tamtym turnieju Janowicz przegrał ze Szkotem w trzech setach.

10.00 - Zawodnicy są już na korcie, za chwilę losowanie i rozpoczniemy piąty mecz między Janowiczem i Murrayem. Polakowi uda się powtórzyć sukces z ich pierwszego starcia z Barcelony? Będzie piekielnie trudno.

Jerzy Janowicz to obecnie 37. tenisista świata. W pierwszej rundzie turnieju w Szanghaju Polak zmierzył się z Francuzem Edouardo Roger-Vesselinem. W ponad dwugodzinnym pojedynku Janowicz okazał się lepszy dopiero w tie-breaku, tocząc prawdziwy bój ze swoim przeciwnikiem. Ostatecznie wygrał 3:6, 7:5, 7:6 (8-6).

Decydujący dla losów pierwszej partii był szósty gem, po którym Roger-Vasselin odskoczył na 4:2. W drugiej Polak prowadził 3:1, 5:3, a zwyciężył dopiero 7:5. W tie-breaku z 14 punktów aż 8 padło łupem zawodnika odbierającego serwis. Janowicz wykorzystał trzeciego meczbola, a Francuz doznał siódmej porażki w ośmiu ostatnich meczach.

W drugiej rundzie Janowicz zmierzy się z Andym Murrayem, który nie jest dla Polaka wygodnym rywalem.

Przed tygodniem Polak i Szkot, który jest 11. rakietą świata, spotkali się w 1. rundzie imprezy w Pekinie. Mistrz olimpijski z Londynu wygrał w trzech setach. Początek meczu należał jednak do Janowicza, któremu udało się nastraszyć Murraya.

- Mam nadzieję, że tym razem będę miał trochę lepszy początek - powiedział rywal Polaka.

Wcześniej był górą również w półfinale ubiegłorocznego Wimbledonu oraz pięć lat temu w Pucharze Davisa. Jedyny sukces w ich pojedynkach Janowicz zanotował w paryskiej hali Bercy w 2012 roku.

Źródło: Foto Olimpik/x-news