Marcin Nowak 12.10.2014

Przemysław Pawlicki wygrał finał Złotego Kasku na żużlu

Żużlowiec Fogo Unii Leszno Przemysław Pawlicki wygrał w Rawiczu finał Złotego Kasku. Drugie miejsce po biegu dodatkowym zajął Kacper Gomólski (Grupa Azoty Unia Tarnów), a trzecie Grzegorz Walasek (KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa).
Przemysław Pawlicki w jednym z biegów finału Złotego Kasku żużlowców w Rawiczu, 12 bm. Pawlicki wygrał zawodyPrzemysław Pawlicki w jednym z biegów finału Złotego Kasku żużlowców w Rawiczu, 12 bm. Pawlicki wygrał zawodyPAP/Maciej Kulczyński

Rywalizacja o Złoty Kask toczyła się niemal od początku pomiędzy starszym z braci Pawlickich, Gomólskim i Walaskiem. Gomólski szanse na zwycięstwo pogrzebał w dziewiątym biegu, w którym przyjechał ostatni. Walasek z kolei w 17. wyścigu zameldował się dopiero trzeci na mecie, a jego potknięcie wykorzystał Pawlicki. Leszczynian wygrał 19. bieg i z 13 punktami zajął pierwszą lokatę.
O pozostałe miejsca na podium rozegrano wyścig dodatkowy, w którym Gomólski pokonał Walaska.
Czołowa trójka finału Złotego Kasku otrzymała prawo startu w przyszłorocznych międzynarodowych eliminacjach do Grand Prix 2016.
Na zakończenie zawodów rozegrano dodatkowy bieg o puchar burmistrza Rawicza, w którym mieli wystąpić czterej najlepsi zawodnicy Złotego Kasku, ale Walasek nie pojawił się na starcie. Tu również najszybszy był Pawlicki, który pokonał klubowego kolegę Damian Balińskiego, a Gomólski miał defekt.
Turniej był przekładany kilkakrotnie. Początkowo miał on odbyć się w maju w Tarnowie, ale wówczas z powodu opadów deszczu został odwołany.