Aneta Hołówek 08.12.2014

Kajetanowicz: zakochałem się w mistrzostwach Europy, chcę tam wrócić

- Nie ukrywam, że to był dla nas bardzo wyczerpujący sezon i cieszę się, że możemy go podsumować warszawską Barbórką – mówi Kajetan Kajetanowicz w rozmowie z Tomaszem Gorazdowskim.
Czterokrotny mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) drugi raz z rzędu wygrał Rajd Barbórka rozgrywany w WarszawieCzterokrotny mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) drugi raz z rzędu wygrał Rajd Barbórka rozgrywany w Warszawie PAP/Leszek Szymański
  • Kajetanowicz: zakochałem się w mistrzostwach Europy, chce tam wrócić (Trzecia Strona Medalu/Trójka)

Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) drugi raz z rzędu zwyciężył w warszawskim Rajdzie Barbórka kończącym rajdowy sezon w Polsce. Czterokrotny mistrz kraju wygrał cztery z sześciu odcinków specjalnych i w klasyfikacji generalnej o 15,8 s wyprzedził Grzegorza Grzyba (Skoda Fabia S2000). Trzeci był Tomasz Kuchar (Subaru Impreza) ze stratą 17,9 s. zaś aktualny mistrz Polski Wojciech Chuchała zajął ósme miejsce - strata 40,2.

Kajetan Kajetanowicz startujący z pilotem Jarosławem Baranem, zajął czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej rajdowych mistrzostw Europy. Polska załoga w mistrzostwach Europy triumfowała w FIA ERC Gravel Masters, szutrowej klasyfikacji cyklu. Kajetanowicz i Baran byli najszybszymi zawodnikami w rundach rozgrywanych na luźnej nawierzchni, choć w w tym sezonie stanęli na starcie tylko trzech z czterech rajdów zaliczanych do tej klasyfikacji (rajdy Akropolu, Azorów i Cypru).

O rajdzie Barbórka, kończącym się sezonie i planach na kolejny z Kajetanem Kajetanowiczem rozmawiał Tomasz Gorazdowski. Zapraszamy do wysłuchania.

"Trzecia strona medalu" na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.