migrator migrator 24.01.2010

Tenis: niespodzianki na Australian Open

Wielkoszlemowy turniej tenisowy Australian Open wkroczył w fazę 1/8 finału. W dzisiejszych meczach doszło do dwóch niespodzianek. W rozgrywkach nie ma już Rosjanek Dinary Safiny i Swietłany Kuzniecowej.

Numer dwa rankingu WTA Dinara Safina wycofała się w pierwszym secie meczu ze swoją rodaczką Marią Kirilenko. Safina prowadziła 4:2, ale potem straciła trzy gemy i przegrywając 4:5 zrezygnowała z dalszej gry. Tłumaczyła to odnowieniem się kontuzji pleców, która pod koniec ubiegłego roku wyeliminowała ją z udziału w turnieju Masters w Dausze.

Odpadła rozstawiona z numerem trzecim Swietłana Kuzniecowa, która przegrała ze swoją rodaczką Nadią Pietrową 3:6, 6:3, 1:6. Pietrowa w ćwierćfinale zmierzy się z Belgijką Justine Henin, która pokonała swoją rodaczką Yaninę Wickmayer 7:6, 1:6, 6:3. W 1/4 finału zagra też Chinka Jie Zheng, która wygrała z Ukrainką Alioną Bondarenko 7:6, 6:4.

Panowie bez niespodzianek

W turnieju męskim nie zawodzi turniejowa dwójka Rafael Nadal. Hiszpan pokonał Chorwata Ivo Karlovica 6:4, 4:6, 6:4, 6:4. Nadal w ćwierćfinale zagra z Brytyjczykiem Andym Murrayem, który pokonał Amerykanina Johna Isnera 7:6, 6:3, 6:2.

Morderczy pojedynek, trwający 4 godziny i 38 minut, rozegrał triumfator tenisowego US Open Juan Martin Del Potro z Chorwatem Marinem Cilicem. Argentyńczyk przegrał w pięciu setach 7:5, 4:6, 5:7, 7:5, 3:6. Cilic w 1/4 finału zagra z Andym Roddickiem, który także potrzebował pięciu setów, aby pokonać Chilijczyka Fernando Gonzaleza. Amerykanin wygrał 6:3, 3:6, 4:6, 7:5, 6:2.