migrator migrator 28.05.2010

Polpharma Starogard Gdański na 3. miejscu

Koszykarze Polpharmy Starogard Gdański wywalczyli 3. miejsce w rozgrywkach Tauron Basket Ligi.

W decydujący, trzecim meczu, pokonali we własnej hali Trefl Sopot 71:67 i wygrali rywalizację 2:1.

Mecz przebiegał pod znakiem przewagi Polpharmy. Do przerwy starogardzianie prowadzili sześcioma punktami (36:30), mimo przegranej pierwszej kwarty. Po trzydziestu minutach gry gospodarze mieli ośmiopunktową przewagę, ale w ostatniej kwarcie Trefl rozpoczął odrabianie strat. Ostatecznie sopocianom udało się tylko zniwelować stratę do czterech punktów.

Znakomity mecz w barwach Polpharmy rozegrali Łukasz Majewski i Uros Mirković - pierwszy z nich zdobył 23, drugi - 21 punktów. W ekipie gości najskuteczniejszy był Gintaras Kadziulis - 21 punktów, a 18 pkt. dołożył Lawrence Kinnard.

Jutro możemy poznać mistrza Polski - będzie nim Asseco Prokom, jeśli po raz czwarty pokona Anwil Włocławek.