migrator migrator 08.06.2010

Polskie siatkarki przegrywają z Chinkami

Od porażki z Chinkami 0:3 (17:25, 23:25, 17:25) rozpoczęły polskie siatkarki występ w turnieju towarzyskim w szwajcarskim Montreux w grupie B.
Polskie siatkarkiPolskie siatkarkifot. Wikipedia

Był to pierwszy w tym sezonie międzynarodowy sprawdzian drużyny trenera Jerzego Matlaka.

Polska: Milena Sadurek, Maja Tokarska, Berenika Okuniewska, Karolina Kosek, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Zaroślińska, Paulina Maj (libero) oraz Krystyna Strasz, Joanna Kaczor, Joanna Wołosz, Zuzanna Efimienko, Ewelina Sieczka.

Polki, podobnie jak przed rokiem, turniej Montreux Volley Masters zainaugurowały meczem z Chinkami i niemal w identycznie gładko uległy Azjatkom 0:3. Tylko w drugim secie podopieczne Jerzego Matlaka walczyły jak równy z równym z trzecią drużyną ostatnich igrzysk olimpijskich. Żadnemu z zespołów nie udało się uzyskać znaczącej przewagi, a w końcówce to Polki wygrywały 23:22 po bloku Klaudii Kaczorowskiej. Niestety, później Polkom zabrakło skutecznego ataku, co skwapliwie wykorzystały rywalki, wygrywając trzy ostatnie akcje.

Trzeci set był bardzo podobny do pierwszego. Do pierwszej przerwy technicznej trwała jeszcze dość wyrównana walka, ale potem z każdą kolejną piłką rosła przewaga szybko grających Chinek. Matlak próbował zmianami ratować sytuację. Za doświadczoną rozgrywającą Milenę Sadurek weszła debiutująca w kadrze Joanna Wołosz, ale nie poprawiło to gry Polek.

Najlepiej w polskim zespole spisały się Katarzyna Zaroślińska (17 pkt) i Karolina Kosek (14).

W innym meczu grupy B Kuba pokonała Holandię 3:1 (25:18, 25:22, 17:25, 25:23). Kolejnymi rywalkami Polek będą w czwartek Holenderki, a w piątek Kubanki.

W jedynym rozegranym we wtorek meczu grupy A Japonia przegrała z USA 0:3 (23:25, 23:25, 21:25).