migracja
migrator migrator 20.04.2010

LM: Inter lepszy od Barcelony!

Inter Mediolan pokonał Barcelonę 3:1 w pierwszym meczu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Oznacza to, że w przyszłą środę w stolicy Katalonii mistrzowie Włoch mogą sobie pozwolić nawet na jednobramkową porażkę.
Mecz rozpoczął się znakomicie dla Barcelony, która w 19. minucie wyszła na prowadzenie. Maxwell podał do słabo pilnowanego Pedro Rodrigueza, który pokonał Julio Cesara. Inter wyrównał już 11 minut później. Diego Milito podał do Wesleya Sneijdera, który z ośmiu metrów strzelił nie do obrony dla Victora Valdeza.
Gospodarze w pierwszej połowie sprawiali bardzo dobre wrażenie, ale jeszcze lepiej zagrali po przerwie. Już po trzech minutach prowadzili 2:1 po golu Maicona, a po kwadransie podwyższyli na 2:1 po świetnym dośrodkowaniu Samuela Eto'o, zakończonym bramką Milito. W dalszej części meczu podopieczni Jose Mourinho umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki, a Barcelonie nie pomogło w zmniejszeniu straty nawet duże zaangażowanie Lionela Messiego.
W drugiej parze półfinałowej Bayern Monachium podejmuje w środę Olympique Lyon. Rewanże w przyszłym tygodniu, a wielki finał w Madrycie 22 maja.