migracja
migrator migrator 18.04.2010

AS Roma nie zwalnia w drodze po tytuł

Piłkarze AS Roma zrobili kolejny krok w walce o mistrzostwo Włoch, pokonując Lazio 2:1. Dzięki zwycięstwu podopieczni Claudio Ranieriego nadal mają punkt przewagi nad Interem Mediolan.
Początek derbowego spotkania nie ułożył się korzystnie dla AS Roma - w 15. minucie gola dla Lazio zdobył Tommaso Rocchi. Gospodarze mogli podwyższyć na początku drugiej połowy, ale Sergio Floccari nie potrafił zamienić rzutu karnego na gola.
Bohaterem meczu okazał się Mirko Vucinić, który najpierw dał Romie wyrównanie strzałem z rzutu karnego w 53. minucie, a jedenaście minut później popisał się celnym trafieniem bezpośrednio z rzutu wolnego.
Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Serie A rzymianie mają punkt przewagi nad Interem (przedwczoraj 2:0 z Juventusem) oraz już sześć nad AC Milan, który przegrał 1:2 z Sampdorią Genua. Zespół prowadzony przez Leonardo przegrał, mimo iż do przerwy prowadził, a jeszcze na minutę przed końcem remisował.