Trójka
migrator migrator 15.02.2010

Kanada oszalała po zwycięstwie Bilodeau

Wizerunek Alexandre'a Bilodeau, który został mistrzem olimpijskim w jeździe po muldach, jest na czołówka wszystkich kanadyjskich gazet.
Alexandre BilodeauAlexandre Bilodeau fot.East News

"Gold comes home" - relacjonują historyczny medal Alexa Bilodeau kanadyjskie gazety podaje Michał Olszański, korespondent Trójki Polskiego Radia.

Alexandre'a Bilodeau jako pierwszy zawodnik zdobył dla Kanady złoty medal podczas olimpiady rozgrywanej w tym kraju. Wcześniej nie udała się ta sztuka ani w Montrealu w 1976, ani w Calgary w 1988.

"23 sekund 17 setnych zajęło nam, aby zdobyć złoty medal w domu" - piszą kanadyjskie gazety.

Olszański podaje, że z największym entuzjazmem przyjęła wiadomość młodzież. "Młodzież tańczyła w Whistler - miejscu rozgrywania zawodów".

Historia Bilodeau jest jak z niejednej nowel. Złoty medalista ma niepełnosprawnego brata, któremu zadedykował zdobyty medal.

"Ludziom łzy popłynęły z oczu, jak się objęli po zwycięstwie".

Po dobrym początku Kanadyjczycy mają nadzieję, że będzie jeszcze lepiej – relacjonuje dziennikarz Trójki.