migracja
migrator migrator 01.04.2010

Onyszko wpuszcza pierwsze bramki w tym roku. GKS - Odra 3:0

PGE GKS Bełchatów pokonał Odrę Wodzisław 3:0 w meczu 23. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramki strzelali: Dawid Nowak dwie - w 15. i 76. oraz Mateusz Cetnarski w 72. minucie spotkania.
Bełchatowianie są pierwszym zespołem, który tej wiosny pokonał Odrę. Drużyna Rafała Ulatowskiego liczy na potknięcia zespołów z czołówki i ponowne nawiązanie walki o udział w europejskich pucharach. Goście nadal w fatalnej sytuacji - po tej kolejce mogą spaść nawet na ostatnią pozycję w tabeli.
GKS od początku zaatakował i już po kwadransie wyszedł na prowadzenie - nieudanie strzelał Patryk Rachwał, ale do piłki dopadł Dawid Nowak i nie dał szans Arkadiuszowi Onyszce. Pod koniec pierwszej połowy mógł wyrównać Daniel Bueno, ale Łukasz Sapela w ostatniej chwili zablokował jego strzał.
Mecz został definitywnie rozstrzygnięty przez gospodarzy po upływie kolejnej pół godziny. Najpierw Onyszkę pokonał Mateusz Cetnarski, a kilka chwil później - ponownie Nowak. Zrezygnowana Odra czekała już tylko na końcowy gwizdek, tymczasem gospodarze kończyli w dziesiątkę - czerwoną kartkę zobaczył pięć minut po wejściu na boisko Kamil Poźniak.
GKS Bełchatów ma po 23 meczach 38 punktów i zajmuje piąte miejsce, ze stratą czterech oczek do rozgrywających swoje mecze w sobotę Legii Warszawa i Ruchu Chorzów. Odra nadal ma tylko 20 punktów, tyle co ostatnia w tabeli Polonia Warszawa, którą też jednak czeka jeszcze sobotni mecz - z Wisłą Kraków.