migrator migrator 29.05.2010

NBA: Magic i Gortat odpadają z gry

Koszykarze Boston Celtics jako pierwsi awansowali do finału NBA. W Finale Konferencji Wschodniej pokonali Orlando Magic w sześciu spotkaniach, ostatnie spotkanie wygrywając 96:84.

Celtics prowadzili niemal przez cały mecz, a w drugiej kwarcie mieli już 21 punktów przewagi. Od tej pory niemal przez cały czas mieli dwucyfrową przewagę nad rywalami.
W ekipie zwycięzców błyszczał Paul Pierce, który rzucił 31 punktów i zebrał 13 piłek. 20 oczek dodał Ray Allen. W Orlando Magic dobrze spisał się Dwight Howard - 28 punktów i 12 zbiórek. Marcin Gortat w swoim ostatnim meczu w tym sezonie grał 10 minut i zdobył jeden punkt - trafiając jeden z dwóch rzutów osobistych. Polak miał też dwie zbiórki, asystę i blok.
Szanse na tytuł ma tak zwana Wielka Trójka Bostonu - Paul Pierce, Ray Allen i Kevin Garnett, którzy mistrzowskie pierścienie założyli także w 2008 roku. oston powalczy o 18. mistrzostwo NBA ze zwycięzcą rywalizacji Los Angeles Lakers-Phoenix Suns. Po 5 spotkaniach drużyna z Miasta Aniołów prowadzi 3:2. Pierwszy mecz finałowy - w czwartek.