migrator migrator 07.03.2010

Loeb wygrał Rajd Meksyku (Posłuchaj)

Michał Kościuszko zajął 20. miejsce, mimo defektu samochodu na jednym z odcinków dojazdowych.
Sebastien LoebSebastien Loebfot. East News

Francuz Sebastien Loeb wygrał Rajd Meksyku, drugą eliminację rajdowych mistrzostw świata. Obrońca tytułu triumfował na meksykańskich trasach po raz czwarty w karierze, wyprzedzając o 24 sekundy Norwega Pettera Solberga i o kolejną sekundę swojego rodaka - Sebastiena Ogiera. Rywalizacja o drugie miejsce toczyła się do samego końca. Sebastien Loeb wygrał osiem spośród 21 odcinków specjalnych. W siedmiu najszybszy był Petter Solberg, a w sześciu - Sebastien Ogier.

Kolejne lokaty zajęli: dotychczasowy lider mistrzostw świata Fin Mikko Hirvonen, jego rodak Jari-Matti Latvala oraz Norweg Hennin Solberg. Na 20. lokacie ukończył rajd jedyny Polak w stawce - Michał Kościuszko, który pierwszego dnia miał awarię samochodu. Kościuszko zajął 3. miejsce w kategorii S-WRC, za Hiszpanem Xavierem Ponsem i Czechem Martinem Prokopem.

W klasyfikacji mistrzostw świata po dwóch eliminacjach prowadzi Loeb - 43 pkt., przed Hirvonenem - 37 pkt. oraz Ogierem i Latvalą - po 25 pkt.