migracja
migrator migrator 20.04.2010

Muszynianka, Aluprof i Enion Energia bliżej półfinałów (Posłuchaj)

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro, Aluprofu BKS Bielsko-Biała i Enionu Energii MKS Dąbrowa Górnicza są o krok od awansu do półfinału rywalizacji o mistrzostwo Polski.
Wszystkie trzy drużyny odniosły zwycięstwa w ćwierćfinałach i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzą 2:0.
Zawodniczki z Muszyny pokonały 3:0 we własnej hali GCB Centrostal Bydgoszcz. Obrończynie tytułu mistrzyń Polski każdego seta wygrały pewnie - 25:15, 25:16 i 25:18. Zawodniczka Muszynianki Joanna Mirek liczy, że jej zespół wywalczy awans już w następnym spotkaniu, w Bydgoszczy.

Z kolei Enion Energia pokonał Pronar Zeto Astwę AZS Białystok, także 3:0. Po pierwszym, gładko wygranym 25:13 secie, w drugim zawodniczki zespołu gości stawiły większy opór, ale przegrały 22:25. W trzeciej partii znów były bez szans, przegrywając 10:25.
Najdłużej walczyły o zwycięstwo zawodniczki Aluprofu Bielsko-Biała, które pokonały Gwardię Impel Wrocław 3:1 Dwa pierwsze sety były bardzo zacięte - najpierw gospodynie wygrały 28:26, a następnie wrocławianki - 25:23. Trzecia partia nieoczekiwanie zakończyła się pogromem - 25:8 dla bielszczanek, a czwarta - pewną ich wygraną 25:17.
Trzecie mecze ćwierćfinałowe w tych parach drużyny prowadzące 2:0 rozegrają na wyjeździe, a więc Muszynianka jedzie do Bydgoszczy, Aluprof do Wrocławia, a Enion Energia - do Białegostoku.