migracja
migrator migrator 25.04.2010

Zwycięstwa Barcelony i Realu

Real Madryt nie stracił dystansu do Barcelony w wyścigu o mistrzostwo Hiszpanii. Obie drużyny odniosły w sobotę zwycięstwa, a w tabeli dzieli je punkt.
 Katalończycy pokonali Xerez 3:1, Królewscy wygrali w Saragossie z Realem 2:1.

Kibicom szczególnie mogła się podobać pierwsza połowa - po 25. minutach gry Barcelona prowadziła 2:1. Dla mistrzów Hiszpanii bramki zdobyli Jeffren Suarez i Thierry Henry. Z kolei kontaktowe trafienie dla gości uzyskał Mario Bermejo.

W drugiej połowie wynik spotkania ustalił Zlatan Ibrahimovic. Xerez kończył mecz w dziewiątkę, a goście obejrzeli łącznie 10 żółtych i dwie czerwone kartki.

Trener Joseph Guardiola dał odpocząć kilku kluczowym zawodnikom - w tym Lionelowi Messiemu, który pojawił się na murawie w drugiej połowie. W środę Barcę czeka mecz półfinałowy Ligi Mistrzów przeciwko Interowi Mediolan. Pierwsze spotkanie włoska drużyna wygrała 3:1.

Real potrzebował znacznie więcej czasu, by rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Do 82. minuty w Saragossie pachniało sensacją. Bramkę wartą trzy punkty strzelił Brazylijczyk Kaka.

Wcześniej do bramki trafiali Raul (50.), a w drużynie gospodarzy Adrian Colugna (62.). Saragossa mecz kończyła w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Matteo Continiego, który łokciem uderzył Gonzalo Higuaina.

Wszystkie spotkania ligi hiszpańskiej rozpoczynała minuta ciszy w hołdzie zmarłego w środę byłego przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Hiszpana Juana Antonio Samarancha.