migrator migrator 03.03.2010

Porażka koszykarzy Prokomu Gdynia

Koszykarze Asseco Prokomu Gdynia jeszcze nie mogą być pewni miejsca w gronie ośmiu najlepszych zespołów Euroligi.
Asseco Prokom Gdynia - Żalgiris Kowno - EuroligaAsseco Prokom Gdynia - Żalgiris Kowno - Euroligafot. East News

W meczu 5. kolejki fazy TOP 16 rozgrywek przegrali na wyjeździe z Żalgirisem Kowno 88:93. Taki wynik oznacza jednak, że mistrzowie Polski jeszcze w środę mogą cieszyć się z awansu - warunkiem jest porażka Unicajy Malaga z CSKA Moskwa - początek tego meczu o godz. 20.45.

W Kownie gracze Asseco Prokomu w pierwszych dwóch kwartach zagrali mało skutecznie i w efekcie przegrali obie partie - odpowiednio 18:22 i 16:28, tracąc do rywali 16 punktów (do przerwy 34:50). Trzecia kwarta była już w wykonaniu mistrzów Polski lepsza - gdynianie odrobili sześć punktów (63:73). Po pięciu minutach ostatniej kwarty Asseco Prokom zbliżyło się do Żalgirisu już tylko na dwa punkty, a chwilę potem wyrównało. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy po kilku udanych akcjach znów odskoczyli gdynianom na kilka punktów, rozstrzygając mecz na swoją korzyść.

W zespole Asseco Prokomu najskuteczniej zagrał David Logan, który zdobył 22 punktów. Wspomagali go Qyntel Woods - 17 pkt., Ratko Varda - 13 pkt. i Daniel Ewing - 11 pkt. W ekipie gospodarzy pierwsze skrzypce grał Marcus Brown - 23 punkty.