migrator migrator 17.05.2010

Hokeiści z Chicago i Filadelfii bliżej Pucharu Stanleya

Hokeiści Chicago Blackhawks i Philadelphia Flyers wygrali pierwsze spotkania w finałach konferencji w NHL.

Jastrzębie rozprawiły się na wyjeździe 2:1 z San Jose Sharks, a Lotnicy rozgromili Montreal Canadiens 6:0.

W spotkaniu w San Jose świetnie spisali się bramkarze obu zespołów. Jewgienij Nabokow obronił 38 strzałów, a Antti Niemi - 44. Drużyna z Wietrznego Miasta w tegorocznych play-off świetnie spisuje się na wyjazdach. Tak było i tym razem - Jastrzębie wygrały 2:1 i było to ich szósty triumf na lodzie przeciwnika w siedmiu spotkaniach.

Początek wcale tego nie zapowiadał. Po 11 minutach spotkania Jason Demers wykorzystał liczebną przewagę Rekinów i zdobył swojego pierwszego gola w play-off. Wyrównał już w drugiej tercji Patrick Sharp, który trafił po raz szósty w tegorocznych play-off. Zwycięstwo gościom zapewnił na 7 minut przed końcem Dustin Byfuglien. Sharks przegrali spotkanie mimo że ani razu ich zawodnik nie wylądował na ławce kar, a oni sami wykorzystali liczebne osłabienie rywali.

Na Wschodzie Philadelphia Flyers pokonali 6;0 Montreal Canadiens. Prowadzenie gospodarzom dał po 4 minutach spotkania Braydon Coburn. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej tercji. Już po 30 sekundach od jej rozpoczęcia trafił James van Riemsdyk, na 3:0 podwyższył Daniel Briere, a po 30 minutach meczu było 4:0 dzięki bramce Simona Gagne. Wtedy Montreal zmienił bramkarza. Bohatera tych play-off zastąpił drugi golkiper Canadiens, Carey Price. W trzeciej tercji rywali dobili Scott Hartnell i Claude Giroux, którzy trafili w odstępie minuty. Pierwsze czyste konto w play-off zaliczył Michael Leighton, który obronił 28 strzałów.

Leighton zastępuje kontuzjowanego Briana Bouchera, a on sam leczył uraz od 16. marca do 10. maja.

Mecze numer dwa w obu rywalizacjach - we wtorek.