migrator migrator 11.03.2010

LE: Lille Obraniaka wygrywa z Liverpoolem

Zespół Lille z Ludovikiem Obraniakiem w składzie wygrał z utytułowanym Liverpoolem 1:0 w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej.

Reprezentant Polski grał do 83. minuty. Chwilę po tym jak usiadł na ławce zwycięską bramkę dla francuskiej drużyny zdobył z rzutu wolnego 19-letni Eden Hazard. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale w końcowych minutach Pierre-Emerick Aubameyang trafił w słupek.

Blisko awansu do kolejnej fazy jest Hamburger SV, który pokonał Anderlecht Bruksela 3:1. Dobry wynik uzyskał także inny niemiecki klub - VfL Wolfsburg, który na wyjeździe zremisował z mistrzem Rosji Rubinem Kazań 1:1. W ekipie gospodarzy od 80. minuty grał Rafał Murawski, ale nie zdołał odmienić losów spotkania.

Piłkarze Atletico Madryt zremisowali bezbramkowo ze Sportingiem Lizbona. Goście kończyli mecz w dziewiątkę.

Wyniki spotkań:

Lille - Liverpool 1:0 (0:0)
Bramka: Eden Hazard (84).

Hamburger SC - Anderlecht Bruksela 3:1 (2:1)
Bramki: dla Hamburgera - Joris Mathijsen (23), Ruud van Nistelrooy (40), David Jarolim (76); dla Anderlechtu - Jonathan Legear (45).

Rubin Kazań - VfL Wolfsburg 1:1 (1:0)
Bramki: dla Rubinu - Cristian Noboa (29); dla Wolfsburga - Zvjezdan Misimovic (67).

Atletico Madryt - Sporting Lizbona 0:0
Czerwona kartka: Leandro Grim (Sporting, 32), Tonel (Sporting, 89)