migracja
migrator migrator 20.04.2010

Lechia remisuje z Polonią Bytom (Posłuchaj)

Lechia Gdańsk zremisowała z Polonią Bytom 0:0 mecz 24. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Oba zespoły utrzymały miejsca w górnej części ligowej tabeli.
  • lechia_Machnikowski

W pierwszej połowie przeważająca stroną była Lechia Gdańsk, która powinna była wyjść na prowadzenie już w 7. minucie. Tomasz Nowak faulował Ivansa Lukjanovsa, ale rzut karny fatalnie przestrzelił Hubert Wołąkiewicz. Gospodarze nie ustawali w atakach, ale nie potrafili pokonać Wojciecha Skaby.
Po przerwie początkowo gdańszczanie nadal byli bardziej aktywni, ale z czasem oddali więcej pola gościom. Bytomianie nie potrafili jednak skonstruować akcji na tyle precyzyjnie, by umieścić futbolówkę w bramce Pawła Kapsy. Wobec dalszej niemocy Lechii, mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Relacja Włodzimierza Machnikowskiego:

Lechia Gdańsk po 24 rozegranych meczach ma 33 punkty i niewielkie szanse na poprawienie dotychczasowej, szóstej pozycji. Polonia Bytom dzięki punktowi awansowała na siódmą pozycję, która zajmuje z 30 punktami.