migracja
migrator migrator 19.04.2010

NHL: bramka Wojtka Wolskiego

Drużyna Wojtka Wolskiego, Phoenix Coyotes, pokonała na wyjeździe Detroit Red Wings 4:2. Jedną z bramek dla Kojotów, które prowadzą 2:1 w serii best-of-seven, zdobył urodzony w Zabrzu zawodnik.

Wolski trafił pół minuty przed końcem drugiej tercji i ta bramka dała jego drużynie prowadzenie 2:1. To jego trzeci gol w tej fazie play-off. Miał też szansę na czwartą, ale w drugiej tercji sędzia uznał, że krążek po jego strzale nie przekroczył linii bramkowej. Urodzony w Zabrzu zawodnik na razie trafia do siatki w każdym spotkaniu, ma też asystę na koncie. Spotkanie niemal od samego początku układało się po myśli gości. Już w 29 sekundzie do siatki trafił Sami Lepisto i była to najszybciej zdobyta bramka w historii Coyotes. Kolejny mecz tej rywalizacji zostanie rozegrany także w Detroit. Phoenix prawdopodobnie przystąpi do niego bez kapitana Shane'a Doana, który doznał kontuzji.

2:1 w rywalizacji z Ottawa Senators prowadzą obrońcy Pucharu Stanleya, Pittsburgh Penguins. Wczoraj pokonali na wyjeździe Ottawę 4:2. W spotkaniu błyszczała para Sidney Crosby-Jewgienij Małkin - obaj zdobyli po bramce, Crosby miał też asystę. Kapitan Pingwinów ma już 7 punktów, w tym 5 asyst, w tegorocznych play-off.

Po porażce 1:4 w pierwszym meczu stan rywalizacji z Nashville Predators wyrównali Chicago Blackhawks. Tym razem wygrali 2:0, a czyste konto w swoim drugim meczu w play-off zachował Antti Niemi. Przy nadkomplecie publiczności w hali United Center bramki zdobywali Dave Bolland i Patrick Kane.

Po trzech spotkaniach hokeiści Philadelphia Flyers prowadzą 2:1 z New Jersey Devils. Lotnicy, którzy dopiero w ostatnim dniu sezonu zasadniczego zakwalifikowali się do play-off, tym razem potrzebowali dogrywki, by wygrać 3:2. Po 215 sekundach doliczonego czasu gry zwycięską bramkę zdobył Dan Carcillo, bardziej znany z bójek niż ze skutecznego wykorzystywania akcji pod bramką przeciwnika.

W spotkaniu Colorado-San Jose padła tylko jedna bramka, i to dopiero w dogrywce. Bramkarz Lawin Craig Anderson, który w poprzednim spotkaniu obronił 52 strzały rywali, tym razem miał 51 skutecznych interwencji. Skapitulował jednak po uderzeniu Ryane'a Clowe'a w 50 sekundzie dogrywki Colorado oddało natomiast tylko 16 strzałów na bramkę Jewgienija Nabokowa.