migrator migrator 06.03.2010

Didier Cuche najszybszy w zjeździe

35-letni Szwajcar Cuche, po zwycięstwie w Kvitfjell zdobył Małą Kryształową Kulę w zjeździe.
Aksel Lund SvindalAksel Lund Svindal(fot.East News)

Szwajcar Didier Cuche wygrał w sobotę w norweskim Kvitfjell zjazd alpejskiego Pucharu Świata i po raz trzeci w karierze zapewnił sobie Małą Kryształową Kulę w tej konkurencji.

35-letni Cuche wyprzedził wicemistrza olimpijskiego z Vancouver w zjeździe, Norwega Aksela Lunda Svindala o 0,47 s oraz Austriaka Klausa Kroella o 0,57 s.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata utrzymał Austriak Benjamin Raich. W sobotę nie zdobył punktów. Zajął odległe 37. miejsce wśród 41 sklasyfikowanych, tracąc do zwycięzcy 2,34 s. Natomiast jego najgroźniejszy rywal Szwajcar Peter Janka uplasował się na szóstym miejscu i zmniejszył dystans do lidera do 70 punktów.

Zawodów nie ukończyli m.in. Andrew Weibrecht (USA), Georg Streitberg i Mario Herzog (obaj Austria), Patrik Jaerbyn (Szwecja) i Stefan Thanei (Włochy).

To trzecia Mała Kryształowa Kula Didiera Couche w zjeździe w dotychczasowych startach w Pucharze Świata. Poprzednio zdobył ją w 2007 i 2008 roku.