migracja
migrator migrator 20.04.2010

Lotos nadal w grze o mistrzostwo

Koszykarki Lotosu Gdynia zachowały szanse na obronę tytułu mistrzyń Polski. W czwartym meczu półfinałowej rywalizacji z Energą Toruń, dzięki zwycięstwu 76:68 wyrównały stan rywalizacji na 2:2.
O tym, która drużyna będzie finałowym rywalem KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, zadecyduje piąty mecz - w czwartek w Gdyni.
Mistrzynie Polski przystąpiły do meczu z "nożem na gardle" - porażka oznaczałaby pożegnanie się z finałem. Od początku jednak przejęły inicjatywę, wygrywając pierwszą kwartę 24:13. W drugiej partii lepsze były gospodynie i do przerwy gdynianki prowadziły już tylko trzema punktami. Kolejnych dziesięć minut to jednak popis Lotosu, który wygrał 22:9 i z dużą przewagą rozpoczął decydująca kwartę. Energa rozpoczęła szaleńczy pościg i na trzy i pół minuty przed końcem zbliżyła się na trzy punkty. Gdynianki, w dużej mierze dzięki perfekcyjnie wykonywanym rzutom wolnym, nie dały jednak odebrać sobie zwycięstwa.
W drużynie Lotosu najskuteczniejszą zawodniczką była Ivana Matović - 20 punktów, a wspomagały ją Erin Phillips - 15 pkt. oraz Tanasha Wright i Magdalena Leciejewska - po 12 pkt. W ekipie torunianek najlepiej zagrały Alicia Gladden i Monika Krawiec - po 16 pkt., a także Tyesha Fluker - 13 pkt.