migrator migrator 28.02.2010

Brąz dla hokeistów Finlandii

W meczu o trzecie miejsce Finowie pokonali Słowaków 5:3. W niedzielnym finale spotkają się Kanada i USA.
Teemu SelanneTeemu Selanne(fot.East News)

W pierwszej tercji Finowie objęli prowadzenie 1:0. Słowacy mieli kilka dobrych okazji strzeleckich, ale żadnej nie wykorzystali.

W drugiej części spotkania losy pojedynku się odwróciły. Słowacy strzelili trzy bramki, Finowie nie odpowiedzieli im ani jednym celnym trafieniem i przed trzecią tercją przegrywali 1:3. Jednak ostatnie 20 minut gry to koncert w wykonaniu ekipy Suomi. Finowie szybko doprowadzili do wyrównania 3:3, później zdobyli kolejnego gola i objęli prowadzenie 4:3.

Na minutę przed końcem meczu Słowacy wycofali bramkarza, ale szósty zawodnik na tafli nie doprowadził do remisu i dogrywki, a Finowie, po błędzie rywali, przejęli krążek i trafili do pustej bramki.

Finlandia - Słowacja 5:3 (1:0, 0:3, 4:0)