migracja
migrator migrator 17.03.2010

266 punktów w meczu NBA

Phoenix Suns rzucili swoim przeciwnikom aż 152 punkty - to rekord tego sezonu NBA.
Koszykarze Phoenix Suns ustanowili rekord tego sezonu NBA pod względem zdobytych punktów. We wtorkowym meczu pokonali u siebie Minnesota Timberwolves 152:114. Już do przerwy zawodnicy Suns rzucili 79 punktów, co też jest rekordem obecnych rozgrywek.

Aż ośmiu koszykarzy "Słońc" zdobyło co najmniej dziesięć punktów. Najwięcej - Jason Richardson (27) i Amare Stoudemire (25). Świetnie spisał się również Steve Nash, który oprócz 13 punktów zaliczył 14 asyst.

W zespole Timberwolves, jednym z najsłabszych w lidze (w tym sezonie 14 zwycięstw i 54 porażki), najskuteczniejszy był Corey Brewer (21 pkt).

Bohaterem spotkania Detroit Pistons z Cleveland Cavaliers (101:113) był LeBron James. Lider drużyny gości zaliczył tzw. triple-double - zdobył 29 punktów, zaliczył 12 asyst i 12 zbiórek.

Cavaliers są obecnie najlepszym zespołem NBA i jako pierwsi zapewnili sobie awans do fazy play-off. W 68 spotkaniach "Kawalerzyści" odnieśli 53 zwycięstwa.

Koszykarze Denver Nuggets pokonali Washington Wizards 97:87, ale wydarzeniem spotkania był powrót na ławkę trenerską gospodarzy słynnego George'a Karla. Cierpiący na nowotwór gardła szkoleniowiec opuścił cztery poprzednie spotkania swojej drużyny.

"Cieszymy się, że znowu jest z nami. Wprawdzie nie może mówić zbyt wiele, ale i tak doskonale rozumiemy, co chce nam przekazać" - przyznał najlepszy na parkiecie Carmelo Anthony (29 punktów, 12 zbiórek), który poprowadził Denver do siódmego zwycięstwa w ośmiu ostatnich meczach.

W zespole gości najskuteczniejszy okazał się Andray Blatche - zdobywca 23 punktów (osiem zbiórek). Jego dorobek mógł być jeszcze bardziej okazały, ale w czwartej kwarcie doznał kontuzji kostki i musiał opuścić boisko.