migrator migrator 26.02.2010

Amerykanie gromią Finów. Są w finale

Hokeiści Stanów Zjednoczonych zostali pierwszym finalistą Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. W 1/2 finału rozgromili Finlandię 6:1.
Vancouver 2010: USA - FinlandiaVancouver 2010: USA - Finlandia fot.VANOC/COVAN

Spotkanie rozstrzygnęło się praktycznie po 12 minutach. Wtedy Amerykanie prowadzili już 6:0. Już po dwóch minutach prowadzenie dał im Ryan Malone, potem trafiali kolejno: Zach Parise, Erik Johnson i Patrick Kane.

Po czwartej bramce z lodu zjechał bramkarz Finów, Miikka Kiprusoff, którego zastąpił Niklas Backstrom. Po niespełna trzech minutach swojego występu wpuścił dwie kolejne bramki. Ich autorem byli: ponownie Kane i Paul Stastny.

Finowie zmniejszyli straty dopiero w trzeciej tercji, po golu Anttiego Miettinena. W tej samej odsłonie trener Amerykanów Ron Wilson zmienił bramkarza Ryana Millera na Tima Thomasa, dla którego był to pierwszy występ na igrzyskach.

W niedzielnym finale Amerykanie spotkają się ze zwycięzcą pojedynku Kanada-Słowacja. Ten mecz rozpocznie się o 3:30 w nocy naszego czasu.