migrator migrator 25.05.2010

Philadelphia Flyers i Chicago Blackhawks zagrają o Puchar Stanleya

Hokeiści Philadelphia Flyers zagrają z Chicago Blackhawks o Puchar Stanleya NHL. Wczoraj Lotnicy pokonali 4:2 Montreal Canadiens, a całą rywalizację wygrali 4:1.

Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla Canadiens. Już w 59 sekundzie Michaela Leightona pokonał Brian Gionta. Po 5 minutach było już 1:1, a gola w osłabieniu zdobył kapitan Lotników Mike Richards.

Kolejne dwie bramki zdobyli w drugiej tercji - w odstępie 84 sekund - Arron Asham i powracający po kontuzji Jeff Carter. Na 13 minut przed końcem nadzieję gościom dał Scott Gomez, jednak złudzeń pozbawił Montreal ponownie Carter, który trafił w końcówce do pustej bramki.

Flyers awansowali do finału po raz pierwszy od 13 lat. W 1997 roku przegrali z Detroit Red Wings. Ostatni Puchar Stanleya zdobyli w 1975 roku, gdy obronili trofeum zdobyte rok wcześniej. Od tamtego czasu pięciokrotnie byli w finałach i pięciokrotnie przegrywali.

Pierwsze spotkanie finałowe Blackhawks - Flyers odbędzie się w sobotę, w Chicago.