migracja
migrator migrator 28.03.2010

Jagiellonia lepsza od Piasta. Dwie bramki Franka

Jagiellonia Białystok wygrała z Piastem Gliwice 2:0 mecz 22. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Obie bramki zdobył Tomasz Frankowski - w 17. i 66. minucie spotkania.

Mecz dwóch zespołów z dolnych partii ligowej tabeli przed jego rozpoczęciem nazywany był pojedynkiem o sześć punktów. Dzięki zwycięstwu Jagiellonia oddaliła się o trzy punkty od strefy spadkowej, tyle samo zyskując nad Piastem.
Zespół z Białegostoku, na własnym stadionie spisujący się bardzo dobrze, był faworytem tego meczu. Gospodarze w pierwszej połowie mieli kilka okazji do zdobycia bramki - trafili raz, a w dodatku Tomaszowi Frankowskiemu pomógł fatalnie interweniujący Rafał Kwapisz. Piast ograniczał się do sporadycznych ataków.
Po przerwie oba zespoły wymieniła kilka ciosów, z których najgroźniejszym był strzał z dystansu Bruno w poprzeczkę w 54. minucie. Kwadrans później było już 2:0 - Grosicki podał do Frankowskiego, a ten strzelił bramkę leżąc na murawie. Tak jak w pierwszej połowie, Piast nie był w stanie równie groźnie odpowiedzieć.
Po 22 meczach Jagiellonia ma na koncie 23 punkty, a po zwycięstwie nad Piastem wyprzedziła nie tylko Piasta, ale też Arkę Gdynia, a z Koroną Kielce i Cracovią zrównała się punktami. Gliwicki zespół ma natomiast tyle samo punktów - 20 - co przedostatnia w tabeli Polonia Warszawa.