migrator migrator 27.02.2010

Paula Bzura odpadła w ćwierćfinale short tracku

Polka sklasyfikowana na 14. pozycji w wyścigu na 1000 m. Złoto dla Chinki Wang Meng . Na dystansie 500 m mężczyzn najlepszy Kanadyjczyk Charles Hamelin.
Wang MengWang Meng fot.VANOC/COVAN

Tym samym Wang Meng zdobyła trzeci złoty medal igrzysk w Vancouver - wcześniej triumfowała na dystansie 500 m i w sztafecie na 3000 m. W finale rywalizacji na dystansie 1000 m wyprzedziła Amerykankę Katherine Reutter oraz Park Seung-hi z Korei Południowej.

O trzeci złoty medal walczyła również inna Chinka, Yang Zhou, ale trzy okrążenia przed końcem w nieprzepisowy sposób starała się atakować rywalki i została zdyskwalifikowana.

W Vancouver wszystkie tytuły mistrzowskie w short tracku kobiet wywalczyły reprezentantki Chin. Hegemonię Azjatów udało się przełamać wśród mężczyzn. Rywalizację na dystansie 500 m wygrał Kanadyjczyk Charles Hamelin. W finałowym wyścigu wyprzedził Koreańczyka Sung Si-Baka i swojego rodaka Francois-Louisa Tremblaya.

Hamelin zdobył pierwsze w historii olimpijskie złoto dla Kanady w short tracku. Na ostatnich metrach niemal cudem uniknął kolizji, którą spowodował mistrz sprzed czterech lat z Turynu Apolo Anton Ohno. Amerykanin, który ma w dorobku łącznie już siedem medali, został zdyskwalifikowany.

W męskim wyścigu sztafet na 5000 m złoto również dla Kanady. Srebro dla Korei Płd., brąz - dla USA.