migrator migrator 19.05.2010

NHL: Philadelphia Flyers wygrywa drugi mecz

Hokeiści Philadelphia Flyers wygrali drugi mecz z Montreal Canadiens w finale Konferencji Wschodniej NHL - tym razem 3:0. W rywalizacji best-of-seven jest 2:0 dla Lotników.

W dotychczasowej serii Flyers-Canadiens ci drudzy nie strzelili jeszcze gola. Pierwsze spotkanie przegrali 0:6. Bramkarz Philadelphia Flyers Michael Leighton utrzymuje czyste konto od 165 minut i 50 sekund.
W spotkaniu w Filadelfii bramki padały w każdej tercji. Najpierw Jaroslava Halaka pokonał Daniel Briere, a w kolejnych dwóch odsłonach meczu w sukurs poszli mu Simon Gagne i Ville Leino. To Montreal miał przewagę w strzałach (30-23), ale wszystkie obronił Michael Leighton. Ośmiokrotnie próbował go pokonać Brian Gionta.
Drugi mecz w finale Konferencji Zachodniej wygrali hokeiści Chicago Blackhawks. Pokonali oni na wyjeździe San Jose Sharks 4:2 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 2:0. Hokeiści z Chicago szybko narzucili swój styl gry i po 30. minutach po strzałach Andrew Ladda, Dustina Byfugliena i Jonathana Toewsa prowadzili 3:0. Bramka Patricka Marleau dała nadzieję gospodarzom, ale hokeiści Blackhawks szybko postawili "kropkę nad i". Czwartą bramkę strzelił Troy Brouwer i tym samym rozwiał wszelkie wątpliwości co do zwycięzcy tego pojedynku. Na 5. minut przed końcem spotkania drugą bramkę dla "Rekinów" strzelił Patricka Marleau. Bohaterem spotkania w ekipie z Chicago był jednak Duncan Keith, który zanotował dwie asysty.